احمدی‌نژاد: مردم کسی را که محترم می‌دانند با شهید رجایی مقایسه می‌کنند

۰۷ شهریور ۱۳۹۰ | ۱۸:۲۱ کد : ۱۲۱۸ از دیگر رسانه‌ها
رییس‌جمهور با اشاره به ایستادگی شهید رجایی بر مسیر حق با وجود تهمت‌ها و توهین‌های عوامل سلطنت‌طلب، منافق و سست عنصر گفت: امروز هم اگر مردم بخواهند به کسی احترام بگذارند وی را با شهید رجایی مقایسه می‌کنند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، رییس‌جمهور صبح امروز در مراسم افتتاح همزمان سد آغ‌چای شهرستان چای‌پاره و فاز دوم سیمان ارومیه با اشاره به افتتاح سد آغ‌چای گفت: این پروژه زیبا‌ترین سدی است که تا کنون مشاهده کرده‌ام، زیرا هم قوسی و هم خاکی است.

 

احمدی‌نژاد با اشاره به دوران فرمانداری خود در شهرستان خوی گفت: از افتخارات من این است که بهترین خاطرات زندگی خود را در شهرستان خوی و چای‌پاره بودم و همواره به آن افتخار می‌کنم.

 

وی همچنین به هفته دولت و شهادت شهیدان رجایی و باهنر اشاره کرد و گفت: اولین درس شهید رجایی برای ما ایستادگی و درس مقاومت بود، حقیقت انسان زمانی بروز می‌کند که انسان بر راه حق بایستد.

 

احمدی‌نژاد ادامه داد: در دوره شهید رجایی همواره ایشان بر مراقبت از بیت‌المال و جلوگیری از دست‌اندازی به آن تاکید داشت و همواره مراقب محرومان بود و به همکارانش توصیه می‌کرد که تنها برای خدا کار کنند.

 

رییس‌جمهور با بیان اینکه شهید رجایی به هیچ وجه چیزی برای خود نمی‌خواست، افزود: وی تنها به دنبال عزت اسلام ناب، توحید و عدالت بود.

 

وی در همین زمینه تاکید کرد: شهید رجایی از زمان نخست‌وزیری تا زمانی که شهید شد ۱۱ ماه بر سر کار بود اما دیدیم که چه توهین‌ها و حرف‌هایی در پشت سر وی می‌زدند، از عوامل سلطنت‌طلب و منافق تا سست‌عنصر‌ها این شهید را مورد هجمه قرار می‌دادند اما پیام شهید رجایی این بود که باید در مسیر حق ایستادگی کرد.

 

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه همه وجود شهید رجایی تکه تکه شد اما وی به الگویی جاودانه برای هم مردم ایران تبدیل شد، گفت: امروز هم اگر مردم بخواهند به کسی احترام بگذارند وی را با شهید رجایی مقایسه می‌کنند اما متاسفانه افرادی که بدون هیچ ضوابطی به کاخ و اشرافیت رسیدند در آن دوره شهید رجایی را مورد تهمت قرار می‌دادند.

 

احمدی‌نژاد افزود: شهید رجایی هموار بر روی حرف حق و عدالت ایستادگی می‌کرد ظاهر این موضوع این بود که وی از میان ما رفت اما تا ابد در دل و قلب ما ماندگار شد.

 

رییس‌جمهور با بیان اینکه دومین درسی که شهید رجایی به ما داد عدالت بود افزود: اگر عدالت نباشد هیچ خوبی در جامعه برپا نمی‌شود.

 

وی ادامه داد: شکوفایی انسان نیازمند شرایط عادلانه است و معتقدم عدالت است که حقیقت انسان را شکوفا می‌کند. عدالت به معنی فراهم کردن شرایط برای کمال انسان است.

 

احمدی‌نژاد در ادامه این مراسم با تاکید بر اینکه اگر عدالت نباشد ایمانی وجود نخواهد داشت افزود: ملتی که تصمیم گرفته است بزرگ شود باید پای عدالت ایستادگی کند تا به درجه بزرگی برسد. وی ادامه داد: اگر عدالت نباشد زیاده‌خواهان همه جا را می‌گیرند.
 

کلید واژه ها: احمدی نژادرجایی


نظر شما :