شن‌ریزه کلیه چپ شاه دفع شد

۳ دی ۱۳۴۶
۱۰ مرداد ۱۳۹۱ | ۱۸:۱۱ کد : ۲۴۴۵ کاغذ اخبار
شن‌ریزه کلیه چپ شاه دفع شد
شاهنشاه آریامهر عصر دیروز در بیمارستان رضا پهلوی تجریش مورد رادیوگرافی قرار گرفتند و نتیجه عکسبرداری نشان داد که در کلیه چپ شن‌ریزه‌ای وجود داشته که در حال دفع شدن است و حال مزاجی شاهنشاه کاملاً رضایت‌بخش می‌باشد.

 

این مفاد دومین اطلاعیه وزارت دربار شاهنشاهی است که بعدازظهر دیروز در تهران انتشار یافت. اولین اعلامیه وزارت دربار شاهنشاهی ساعت ۲ بعدازظهر دیروز از رادیو ایران خوانده شد. متن اولیه اعلامیه وزارت دربار شاهنشاهی بدین قرار است:

 

اعلیحضرت همایون شاهنشاه آریامهر در روز چهارشنبه ۲۹ آذرماه ۱۳۴۶ به علت قولنج کلیوی بستری شدند و تحت معالجه قرار گرفتند. بحمدالله وضع مزاجی شاهنشاه کاملاً رضایت‌بخش است و عارضه کسالت رو به بهبودی است.

 

پس از انتشار اولین و دومین اعلامیه دربار شاهنشاهی پیرامون وضع مزاجی شاهنشاه آریامهر، خبرنگار آیندگان با آقای شجاع‌الدین شفا سخنگوی دربار شاهنشاهی تماس گرفت و آقای شفا به خبرنگار آیندگان گفت: شاهنشاه از روز چهارشنبه گذشته متوجه ناراحتی‌هایی در ناحیه کلیه شدند و احساس تألم فرمودند که لحظه به لحظه شدیدتر می‌شد. به این جهت بلافاصله تیمسار سپهبد دکتر ایادی پزشک مخصوص شاهنشاه به کاخ نیاوران احضار شدند و ایشان پس از معاینه دقیق از شاهنشاه عارضه کسالت را قولنج کلیوی تشخیص دادند.

 

آقای شفا سپس افزودند که بلافاصله آقای پروفسور عدل نیز به کاخ نیاوران احضار شدند و معاینات مختلف از شاهنشاه آریامهر آغاز گردید و در نتیجه بعدازظهر دیروز شاهنشاه برای رادیوگرافی به بیمارستان رضا پهلوی تجریش تشریف‌فرما شدند و مورد عکسبرداری قرار گرفتند.

 

آقای شفا اضافه کردند که در ساعت ۷ بعدازظهر دیروز تیمسار سپهبد دکتر ایادی پزشک مخصوص شاهنشاه آریامهر و آقای پروفسور عدل به بیمارستان رضا پهلوی رفتند و ضمن مشاهده عکس‌هایی که از کلیه چپ شاهنشاه گرفته شده بود تشخیص دادند که شن‌ریزه‌ای در کلیه چپ دیده شده است که در حال دفع می‌باشد.

 

گزارش خبرنگار ما حاکی است که وضع مزاجی شاهنشاه آریامهر کاملاً رضایت‌بخش است. خبرنگار «آیندگان» در گزارش خود اضافه کرده است که بعدازظهر روز پنج‌شنبه آقای امیرعباس هویدا نخست‌وزیر در کاخ نیاوران به پیشگاه شاهنشاه آریامهر شرفیاب شدند و مدت ۲ ساعت پیرامون مسائل مختلف مملکتی و طرح‌های تازه مربوط به مبارزه با بی‌سوادی با شاهنشاه گفت‌وگو نمودند.

 

در آخرین ساعات دیشب که روزنامه زیر چاپ می‌رفت اعلام شد که حداکثر در ۲۴ ساعت آینده شن‌ریزه کلیه چپ شاهنشاه دفع خواهد شد. این خبر مایه نهایت خوشحالی و شادمانی قاطبه ملت است.

 

گزارش خبرنگاران آیندگان از سراسر کشور حاکیست که به مجرد اعلام خبر کسالت شاهنشاه آریامهر کلیه شرکت‌کنندگان در مراسم عزاداری در تکایا و مساجد دست به دعا برداشتند و برای سلامتی شاهنشاه دعا کردند و تلگرافات بسیاری از سراسر کشور به سوی دربار شاهنشاهی سرازیر شده است.

 

 

روزنامه آیندگان

کلید واژه ها: محمدرضا شاه


نظر شما :