حسن روحانی: فرزندان رهبری، موسوی اردبیلی و هاشمی را در جبهه دیدم

۲۶ تیر ۱۳۹۲ | ۱۹:۲۴ کد : ۳۳۸۲ از دیگر رسانه‌ها
رئیس‌جمهور منتخب کشور گفت: ملت در انتخابات این پیام را دادند که با نقشه‌ای دقیق‌تر و با دوری از افراط‌گری و اختلاف و شکاف می‌توان به مقصد رسید.

 

به گزارش خبرگزاری ایلنا، حسن روحانی، رئیس‌جمهور منتخب کشور در بیست و یکمین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت، با گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: زمانی که چهره تک تک شما عزیزان را نگاه می‌کنم یاد روزهای پرغرور جبهه برای من زنده می‌شود چه آن‌هایی که در زمان پیروزی انقلاب مبارزه کردند و چه کسانی که هشت سال در برابر عراق و در برابر دنیا در راه حفظ استقلال و عزت کشور ایستادگی کردند.

 

وی ادامه داد: من یک بار با یکی از مقامات سعودی دیدار کردم و از او به خاطر کمک‌هایشان به صدام گله کردم. او گفت فقط این‌ها نبود بلکه کمک‌های دیگری نیز ما انجام دادیم که تا آن روز من از آن بی‌خبر بودم. این مقام سعودی گفت ما در ۷۰ کیلومتری جده بندرگاهی ویژه احداث کرده بودیم تا از طریق آن امکانات جبهه صدام به سمت عراق برود.

 

رئیس‌جمهور منتخب با بیان اینکه صحبت‌های ما و گله و شکایت من نزدیک به ۷ ساعت به طول انجامید، اظهار داشت: پس از این بحث طولانی این مقام سعودی به من گفت که بگو حالا برای آینده چه کنیم. روحانی ادامه داد: جایگاهی که اکنون روبروی آن ایستاده‌ایم نشان داد که ما در برابر صدام و صدامیان تنها نبودیم بلکه خدا را داشتیم.

 

رئیس‌جمهور منتخب با بیان اینکه قبول ندارم که برخی می‌گویند ما بودیم و بعد دیگران نبودند، اظهار داشت: از تابستان ۶۲ که رزمندگان خود را برای عملیات بدر آماده می‌کردند من در جبهه‌های جنوب در یک روز فرزند رهبر معظم انقلاب را دیدم که در آن زمان رئیس‌جمهور بودند، عصر آن روز فرزند آیت‌الله موسوی اردبیلی را دیدم که رئیس قوه قضاییه بودند و شب نیز فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را دیدم که هم رئیس مجلس بودند و هم فرماندهی جنگ در سال ۶۲ را برعهده داشتند. من با دیدن این صحنه‌ها با خود گفتم که خدایا همه هستند بنابراین اصلا این را قبول ندارم که می‌گویند در جنگ سیاسیون کجا بودند؟ سپاه کجا بود؟ ارتش کجا بود؟ ناجا کجا بود؟

 

وی خطاب به جمع حاضر اظهار داشت: شما به من بگویید که کدام عملیات بود که ارتش یا سپاه بگوید من فقط بودم و من تنها کار‌ها را انجام می‌دادم. اتحاد همگان بود که موجب شد در برابر توطئه جهانیان، رزمندگان اسلام دست به دست هم بدهند و پیروز شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: از عملیات ثامن‌الائمه گرفته تا فتح خرمشهر، از خیبر تا بدر، از والفجر ۸ تا عملیات بعدی و بعدی همه با هم بودیم مگر بدون هوانیروز و سپاه و عشایر و همه و همه می‌شد در برابر دشمن پیروز شد. نباید نکات ریز را بزرگ کنیم بلکه باید نکات اصلی را مدنظر قرار دهیم.

 

وی شروع کار دولت یازدهم را در ماه رمضان به فال نیک گرفت و گفت: این ماه از هزار ماه بهتر است و من امیدوارم که درب این ماه رحمت و معرفت به سوی ما باز شود. روحانی خاطرنشان کرد: تنها شبی که از شب‌های لیلة‌القدر بالا‌تر است شب پاسدار است، شب رزمنده است، شب‌هایی که رزمندگان تا صبح بیدار می‌دانند در حالی که اطمینان ندارند تا صبح فردا دوباره زنده هستند. یا این آخرین شب زندگی او است و همه شمایی که در این جمع هستید چقدر از این شب‌ها را تحمل کرده‌اید نه فقط شما بلکه خانواده‌های شما، فرزندان شما و دوستان شما.

 

وی با بیان اینکه هر جا در جنگ هشت ساله و در هر عملیاتی خلوص عمل وجود داشت و خلوص بیشتر بود پیروزی‌ها بیشتر بود، اظهار داشت: به من گفته شد که من پیشکسوت دوران جنگ هستم اما من بسیار کوچک بودم در زمان جنگ و شما پیشکسوت بودید. خلوص و کار کردن برای خدا اولین درسی بود که جبهه به ما آموخت. در جنگ هر جا ما با خلوص عمل کردیم هر جا اندیشیدیم و ابتکار به خرج دادیم، پیروز شدیم.
 

کلید واژه ها: حسن روحانی


نظر شما :