محمدی گیلانی در قاب تاریخ

۱۸ تیر ۱۳۹۳ | ۲۰:۳۶ کد : ۴۴۸۵ تاریخ مصور
تاریخ ایرانی: تصاویری کمتر دیده شده از آیت‌الله محمد محمدی گیلانی، حاکم شرع و رئیس سابق دادگاه‌های انقلاب اسلامی که بامداد چهارشنبه ۱۸ تیر در سن ۸۶ سالگی در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت. 
 
او که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ریاست دادگاه انقلاب و بعدها هدایت دیوان عالی کشور را برعهده گرفت، نمایندگی مردم تهران در سه دوره مجلس خبرگان رهبری، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیری و عضویت در فقهای شورای نگهبان را نیز در کارنامه داشت. 
 
محمدی گیلانی در سال ۱۳۸۸ به پاس سال‌ها فعالیت در عرصۀ قضا، نشان درجه یک عدالت را از محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت دهم دریافت کرد.

 


در کنار اسدالله لاجوردی در دادگاه انقلاب اسلامیهمراه اسدالله لاجوردی و حجت‌الاسلام موسوی تبریزی بر بالین جانبازان انقلاب اسلامیهمراه اسدالله لاجوردی در محل زندان اوینهمراه اسدالله لاجوردی در محل زندان اوینهمراه اسدالله لاجوردی در دادگاه انقلاب اسلامیدر کنار آیت‌الله عبدالله جوادی آملیهمراه شهید آیت‌الله شاه‌آبادی و آیت‌الله مجتهد شبستری در نمازجمعه تهراندر کنار نمایندگان اولین دوره مجلس خبرگان رهبری  اقتدا به حجت‌الاسلام حاج سیداحمد خمینی در مرقد مطهر امام(ره)همراه حجت‌الاسلام حسن روحانی، آیت‌الله شاه‌آبادی، آیت‌الله محلاتی و حجت‌الاسلام ناطق نوری در دانشگاه تهران، محل برگزاری نماز جمعه

کلید واژه ها: آیت الله محمدی گیلانیلاجوردی


نظر شما :