یافتن اثر سیانور بر دندان هیتلر

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۶:۲۴ کد : ۶۳۰۳ دیگر رسانه‌ها
یافتن اثر سیانور بر دندان هیتلر
پزشکان فرانسوی با بررسی بقایای دندان و جمجمه آدولف هیتلر به این نتیجه رسیده‌اند که او در سال ۱۹۴۵ میلادی بر اثر خوردن سم سیانور و شلیک به سر کشته شده است. 

 

به گزارش بی‌بی‌سی، درباره علت مرگ هیتلر شک و تردیدهای بسیاری وجود دارد اما پزشکان فرانسوی متخصص بررسی جسد که برای اولین بار توانسته‌اند به بقایای جسد دیکتاتور آلمانی دست پیدا کنند، می‌گویند تقریبا مطمئن هستند که او سیانور خورده است. 

 

آن‌ها می‌گویند از سال ۱۹۴۶ که سربازان روس بقایای سوخته جسد هیتلر و معشوقه‌اش را جمع کردند و به روسیه بردند، هیچ متخصصی به آن دسترسی نداشته است. 

 

باور غالب مورخان این بوده است که همزمان با نزدیک شدن نیروهای روسیه به برلین، دیکتاتور آلمانی خود را کشته و وفادارانش جسد او را سوزانده‌اند. 

 

اما در طول این سال‌ها شایعه‌ها و نظریات متفاوت دیگری هم مطرح شده است؛ از جمله فرار او با یک زیردریایی به نقطه‌ای دورافتاده در آرژانتین و زندگی مخفیانه در آمریکای جنوبی. 

 

فیلیپ چارلی، سرگروه پزشکان محقق گفته بقایای جمجمه سوخته یک سوراخ در سمت چپ دارد که احتمالا بر اثر گلوله ایجاد شده است. 

 

رنگ آبی روی دندان مصنوعی هیتلر هم می‌تواند بر اثر واکنش شیمیایی سیانور با فلز دندان ایجاد شده باشد. یافته‌های این تحقیق تأییدکننده آن چیزی است که تاریخ‌نویسان تاکنون نوشته‌اند.

کلید واژه ها: هیتلر


نظر شما :