میرسلیم: سندی درباره وابستگی بنی‌صدر به بیگانگان نیافته‌ام

۰۲ تیر ۱۳۹۷ | ۲۱:۰۵ کد : ۶۳۴۹ دیگر رسانه‌ها
میرسلیم: سندی درباره وابستگی بنی‌صدر به بیگانگان نیافته‌ام

نخست‌وزیر پیشنهادی بنی‌صدر گفت: من شخصاً سند محکمی که نشان‌دهنده وابستگی بنی‌صدر به بیگانگان باشد ندیده و نیافته‌ام.

 

به گزارش تسنیم، مصطفی میرسلیم گفت: بنی‌صدر با آن ویژگی آقازادگی و به ‌علاوه عدم تسلط بر نفسانیات که ترکیب شده بود با اطرافیانی اغلب غیرانقلابی و فرصت‌طلب و خانواده‌ای که چندان مراعات اقتضای ظاهر انقلاب را هم نمی‌کردند، گرفتار خودشیفتگی شد و این خودشیفتگی او را به سقوط در دامان ننگین منافقان کشاند. منافقان با تحلیل شرایط او، به‌ راحتی و سریعاً توانستند او را که منزوی شده بود، طعمه خود کنند. 

 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بنی‌صدر به ‌لحاظ عملیات انقلابی و کمک به انقلابیون هیچ‌گاه در رده اول قرار نمی‌گرفت. حوزۀ فعالیت او بیشتر اندیشه بود تا انگیزه. باید توجه داشت که بسیاری از ویژگی‌های افراد در صحنه عمل شناخته می‌شوند و نه در هنگام بحث‌های نظریه‌پردازانه! 

 

به گفته وی، بنی‌صدر خود یک آقازاده بود، یعنی فرزند روحانی شناخته‌شده از شهر همدان و مرحوم امام نیز پدر او را می‌شناخت. همین آقازادگی امر را بر بنی‌صدر مشتبه کرد و مانع آن شد که اولاً درست امام را بشناسد (تا آخر هم بنی‌صدر فکر می‌کرد امام نیز مانند دیگر روحانیان است) شاید هیچ‌گاه امام را از صمیم قلب به‌عنوان انقلابی‌ترین مرد جهان نپذیرفت و همین موجب شده بود که دست به مقایسه شخصیت خود با امام بزند و گاهی فکر کند که پایگاهش از امام قوی‌تر است.

کلید واژه ها: میرسلیم بنی صدر


نظر شما :