مجید انصاری: مردم فریاد می‌زنند،‌ دادستان، ابوالحسن درنرود

نطق پیش از دستور مجید انصاری، نماینده کرمان (زرند) در مجلس شورای اسلامی روز ۳۰ خرداد ۱۳۶۰
۳۱ خرداد ۱۳۹۰ | ۱۶:۱۳ کد : ۷۲۳۲ پایان بنی‌صدر
دیدم قبل از اینکه من بخواهم صحبت بکنم، مردم جلو‌تر از ما رای عدم کفایت سیاسی را که صادر کردند هیچ با صدای بلند فریاد می‌زنند،‌ دادستان، دادستان، ابوالحسن درنرود. و یا فریاد می‌زنند بنی‌صدر، بنی‌صدر، بنی‌صدر، اعدام باید گردد. ما دیدیم که این ملت جلو‌تر از مسوولین، همینطوری که از اول بودند، رای خودشان را صادر کردند
مجید انصاری: مردم فریاد می‌زنند،‌ دادستان، ابوالحسن درنرود
بسم الله الرحمن الرحیم. با عرض تبریک عید سعید میلاد حضرت بقیة الله روحی و ارواح العالمین له الفدا به محضر ملت ایران و نمایندگان محترم که مطلب را تذکر می‌دهم، مطلب اول، گرچه زلزله گلباف کرمان قلب ملت ایران را آزرد، اما خوشبختانه حضور مردم ایران در صحنه و ایثار آن‌ها و تلاش مسؤولین، بخصوص برادران و خواهران جهاد سازندگی ابعاد این فاجعه را کاهش داد و تا کسی به گلباف نرود، نمی‌تواند عظمت کار برادران و خواهران سخت کوش جهاد سازندگی که در ظرف سه روز توانستند تمام مشکلات موجود آنجا را کنترل بکند و در بازدیدی که بنده از آنجا داشتم هیچ مساله و هیچ کمبودی نبود و حتی در انبار‌ها مشکل کمبود جا بود که بسیاری از کالا‌ها را ملت ایران فرستاده بودند، جا برای تخلیه‌اش نبود و برادران و خواهران جهاد سازندگی بسرعت، کمیته‌های بهداشت و امداد و سایر وسایل را مهیا کرده بودند و انصافا درد این زلزله زدگان محروم را کاهش داده بودند و من بدینوسیله از همه ملت ایران بخصوص برادران و خواهران جهاد سازندگی تشکر می‌کنم.

 

مطلب بعد تشکر از ملت قهرمان و مسلمان ایران است که بفرموده امام همواره این‌ها رهبران ما بوده‌اند و بعد از پیروزی انقلاب همیشه چند قدم حتی از مسؤولین جلو‌تر بسوی اسلام سبقت می‌گرفتند و حرکت می‌کردند، ما در این مسافرت که نمایندگان چند روز رفتند، من هم به کرمان رفتم، در بعضی از شهرستان‌ها که مردم را نسبت به عدم کفایت سیاسی آقای بنی‌صدر توجیه کنم. دیدم قبل از اینکه من بخواهم صحبت بکنم، مردم جلو‌تر از ما رای عدم کفایت سیاسی را که صادر کردند هیچ با صدای بلند فریاد می‌زنند،‌ دادستان، دادستان، ابوالحسن درنرود. و یا فریاد می‌زنند بنی‌صدر، بنی‌صدر، بنی‌صدر، اعدام باید گردد. ما دیدیم که این ملت جلو‌تر از مسوولین، همینطوری که از اول بودند، رای خودشان را صادر کردند. لذا من ضمن تشکر از اینکه ملت قهرمان ایران در صحنه هستند و همینطوری که خود بنی‌صدر هم می‌گفت شما در صحنه حاضر باشید، در صحنه حاضر شدند برای رسوا کردن منافقین و مدعیان دروغین طرفدار آزادی و مردم، هشداری می‌دهم به وزارت کشور و مسؤولین فرودگاه‌ها و مرز‌ها، من وقتی که آقای بنی‌صدر دستور آزادی تیمسار باقری کذائی و آنچنانی و همچنین دستور آزادی خسروخان قشقائی را صادر کرد از همین تریبون هشدار دادم که این بر تعداد توطئه‌گران علیه جمهوری اسلامی می‌افزاید و چرا آن‌ها را آزاد کردید؟

 

رئیس- وقتتان تمام است.

 

انصاری- این جمله را عرض می‌کنم و تمام است. و امروز هشدار می‌دهم به مسوولین که مرز‌ها را کنترل بکنید تا این خیانت گران به خارج نگریزند و به بختیار و اویسی و اشرف پهلوی ودیگر همفکرانشان نپیوندند و از این رهگذر به جمهوری اسلامی ضربه‌ای وارد نیاید.

 والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته.

 

کلید واژه ها: بنی صدر مجید انصاری


نظر شما :