سردار نقدی: هخامنشیان پلید، بزرگترین کشتارها و خیانت‌ها را کرد؛ کشور را دو دستی تقدیم یونان کرد

۱۴ مهر ۱۴۰۰ | ۲۲:۰۴ کد : ۸۶۸۸ دیگر رسانه‌ها
سردار نقدی: هخامنشیان پلید، بزرگترین کشتارها و خیانت‌ها را کرد؛ کشور را دو دستی تقدیم یونان کرد

معاون هماهنگ کننده سپاه با تاکید بر اینکه منطق شهدا کاملاً با منطق شاهان ظالم متفاوت است، گفت: منطق شاهان همانند منطق آمریکا است.

محمدرضا نقدی عصر امروز چهارشنبه در یادواره ۴۵۰ شهید شهرستان خدابنده اظهار داشت: همه داستان‌های دفاع مقدس همانند افسانه است با این تفاوت که همه آن‌ها واقعی و رخ داده است.

وی با بیان اینکه زیباترین صحنه‌های عالم در دفاع مقدس اتفاق افتاده است، گفت: دشمنان می‌خواهند فرهنگ ایثار و شهادت را از جوانان ما بگیرند.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه منطق شهدای ما کاملاً متفاوت با منطق شاهان ظالم کشور بوده است، گفت: تاریخ‌نویسان مزدور که به سرویس‌های جاسوسی وابسته هستند تلاش می‌کنند تاریخ کشور ما را تحریف کنند. تاریخ ۸ هزار ساله ما را به ۲۵۰۰ سال کاهش داده‌اند.

وی گفت: تاریخ‌نویسان مزدور فقط می‌خواهند نسب ملت ایران را به شاهان ظالم کلید بزنند ولی منطق شهدا ثابت کرد که نسب ملت ایران ربطی به شاهان ندارد.

نقدی اضافه کرد: منطق شاهان ظالم همانند منطق آمریکا است. تا وقتی زور دارید زور بگویید و هر زمان که زور ندارید مقابل قدرتمندان تسلیم بشید. سلسله پلید هخامنشی که بزرگترین کشتارها و خیانت‌ها را در کشور کرد بعد از افول قدرت کشور را دو دستی تقدیم یونان کرد. از سوی دیگر تواریخ را مطالعه بفرمائید، می‌بینید ساسانیان و دیگر حکومت‌ها هر کدام به نحوی کشور را دو دستی تقدیم دیگران کردند؛ برخی به مغول و برخی به دیگران.

وی گفت: ولی منطق شهدا این نیست؛ منطق شهدا ایستادگی در مقابل زور و ستم است و ۱۰۰ درصد با منطق شاهان متفاوت است. در تاریخ به وفور می‌خوانیم که انبیا و معصومین مقابل جباران عالم ایستاده‌اند و افتخار می‌کنیم که راه ما، راه انبیاست.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

سردار نقدی: اظهاراتم تحریف شد / حکومت‌های غیرایرانی ۱۱۲۰ سال بر ایران حکومت کردند

۱۵ مهر ۱۴۰۰

سردار محمدرضا نقدی در واکنش به تحریف اظهاراتش توسط برخی افراد و رسانه‌ها توضیحاتی را در قالب یادداشت منتشر کرد.

در یادداشت محمدرضا نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمده است: این بار هم رسانه‌های دشمن و جیره‌خوران داخلی‌شان در مقابل بیان حقیقت کم آوردند و برای جبران شکست به تحریف متوسل شدند.

برای غیرمنطقی جلوه دادن بحث این حقیر در یادواره شهدای خدابنده با حذف بعضی جملات که نسبت شاهان با اشغال مغول را نشان می‌داد این مساله را به جمله‌های قبلی چسباندند که وانمود کنند بنده گفته‌ام ساسانیان کشور را به مغول تسلیم کرد حال آنکه بچه مدرسه‌ای هم می‌داند ساسانیان از حکومت خلفا شکست خوردند نه از مغول.

واقعیتی که بنده گفتم و می‌خواهند آن را پنهان کنند، چیست؟

نسب ایرانیان نسب شاهان ظالم و جنایتکار نیست. مرام شاهان این است که «تا زور داری زور بگو و هرچه دلت می‌خواهد بکن هرجا هم زور نداری تسلیم شو» این مرام را بارها و بارها می‌شود در تاریخ دید. تاریخی که مورخان از صهیونیست تا حزب‌اللهی و از شاهنشاهی تا جمهوری اسلامی همه آن را قبول دارند.

هخامنشیان در مقابل حمله اسکندر ایران را تسلیم یونانیان کردند و این شکست به قدری عمیق بود که ۱۲ سال خود اسکندر و بیشتر از ۷۵ سال سایر حکمرانان یونانی بر کل ایران و تا ۲۳۰ سال بر بخش اعظم ایران حکومت می‌کردند.

چرا دفاع لازم در مقابل این هجوم نشد و بدتر از آن چرا ایران برای این دوره بسیار طولانی به حاکمیت بیگانه تن داد؟

ساسانیان در مقابل ارتشی به مراتب کوچک‌تر از ارتش خودشان با سازوبرگ خیلی ناچیز‌تر ایران را واگذار کردند و این شکست آنقدر عمیق بود که بجز چند سال حکومت خلفا در سال‌های ابتدایی نزدیک ۶۰۰ سال ایران تحت رهبری پادشاهان عرب (بنی‌امیه و بنی‌مروان و بنی‌عباس) قرار گرفت. سپس خوارزمشاهیان ایران را به متجاوزان مغول که کوچک‌تر ولی پرانگیزه‌تر بودند تسلیم کردند و اینجا هم حدود ۲۰۰ سال ایران تحت حکومت چنگیز و تیمور و فرزندان آن‌ها بود.

شاهان بعدی هم از محمود افغان ذلیلانه شکست خوردند. بعدی‌ها یعنی قاجار و پهلوی هم در دو جنگ جهانی بدون کوچک‌ترین مقاومت به اشغال ایران توسط متجاوزان تن دادند و تحت امر متجاوز قرار گرفتند و ایران را بطور کامل تحت حاکمیت انگلیس و سپس آمریکا قرار دادند.

و دلیل اصلی این همه خفت‌و‌خواری در مقابل دشمن چیزی نبود جز ظلم و جنایتی که در حق ملت روا می‌داشتند و لذا ملت ایران با شاهان خوب نبود و این رفتارهای ظالمانه شاهان انگیزه فداکاری برای کشور را در آنان از بین می‌برد. آیا این جرثومه‌های فساد و ظلم و نمادهای ذلت و تسلیم می‌توانند هویت و نسب ملت ایران باشند؟!

این‌ها حکومت‌های غیرایرانی حاکم بر ایران طی ۱۱۲۰ سال است؛ ایرانی‌هایش هم بهتر از این‌ها نبودند:

حکومت سلوکیان
مدت زمان حکومت: ۲۴۹ سال، زمان حکومت: ۳۱۲-۶۳ پیش از میلاد. بنیانگذار: اسکندر مقدونی سپس سلوکوس اول (نیکاتور)

حکومت خلفای اموی
مدت زمان حکومت: ۱۸۹ سال، زمان حکومت: ۷۵۰-۶۶۱ (۱۳۲-۴۰ ه. ق). بنیانگذار: معاویه - سپس یزید ابن معاویه

حکومت خلفای عباسی
مدت زمان حکومت: ۵۰۸ سال، زمان حکومت: ۱۲۵۸-۷۵۰ (۶۵۶-۱۳۲ ه. ق) بنیانگذار: ابوالعباس سفاح و امثال مامون و هارون

حکومت ایلخانیان
مدت زمان حکومت: ۴۲ سال، زمان حکومت: ۱۳۳۵-۱۲۵۶ (۷۳۶-۶۵۴ ه. ق) بنیانگذار: هلاکوخان

حکومت تیموریان
مدت زمان حکومت: ۱۴۰ سال، زمان حکومت: ۱۵۰۷-۱۳۷۰ (۹۱۲-۷۷۲ ه. ق) بنیانگذار: تیمور لنگ

خیلی واضح است ملت با شهامت و دلیری که ۴۳ سال است مثل کوه یک تنه مقابل همه ابرقدرت‌ها ایستاده و خم به ابرو نمی‌آورد نسبش این شاهان پلید ظالم و ذلیل نیستند بلکه نسبش نسب انبیا است.

وقتی رژیم شاهی سقوط کرد و نظامی بر مرام انبیا روی کار آمد ملت هم سینه سپر کرد نه جلوی مغول و امویان و اسکندر که همزمان جلوی همه ابرقدرت‌ها که برای نابودی‌اش متحد شده بودند ایستاد و همه را شکست داد نه فقط به اشغال کامل ایران تن نداد، نه تنها از دست دادن قفقاز و بحرین و هرات و آرارات و…چون عهد پهلوی و قاجار لعنت‌الله‌علیهم تکرار نشد نه فقط یک وجب خاک ایران تسلیم متجاوز نشد بلکه تصویر رهبران و سرداران ایران‌زمین روی دست آزادیخواهان از شرق آسیا تا آمریکای لاتین بلند است.

برخلاف مرام شاهان که می‌گویند «تا زور داری هر کار دوست داری بکن وقتی زور نداری تسلیم شو» انبیا می‌گویند «اگر هیچ هم نداری ایستادن در مقابل ظالم تکلیف توست تسلیم نشو، وقتی هم زور داری عفو کن و تجاوز نکن» این مرام ملت ایران مرام انبیاست نه مرام شاهان، ملتی که سال‌ها در مقابل همه ابرقدرت‌ها با دستان خالی ایستاد و اینک که به قدرت بلامنازع منطقه و به یک قدرت جهانی تبدیل شده کوچک‌ترین تعدی به دیگران حتی بعض همسایه‌های کوچک و ضعیف ندارد.

نسب ملت ایران قیدار نبی (ع) فرزند حضرت اسماعیل (ع) و نوهٔ حضرت ابراهیم (ع) است نه سلسله‌های شاهی، ملت بت‌شکن ایران که یک‌تنه مقابل همه قدرت‌های شیطانی ایستاده این ویژگی را از حضرت ابراهیم و امام علی و امام حسین علیهم‌السلام به ارث برده است نسب و هویت ما ابراهیمی و حسینی است و هیچ نسبتی با شاهان نداریم.

شاهانی که اگر قرار باشد کسی به سلسله آنان افتخار کند باید به اسکندر و یزید و معاویه و هارون‌الرشید و مامون و چنگیز و تیمور و رضاخان پلید و… که هر کدام روزگاری بر ایران پادشاهانی کرده‌اند افتخار کند. ملت ایران نوادگان ابراهیم‌اند نوادگان دانیال نبی و…نه نوادگان این شاهان ضد بشر.

بسیار متاسفم که بعضی دوستان هم حتی به خود زحمت شنیدن نوار سخنرانی را که الان هم در کانال بنده در روبیکا موجود است و زنده منتشر شده را نمی‌دهند و براساس تیتر تحریف‌شده‌ای که بی‌بی‌سی و امثال این تحریفگر علیه بیان بنده ساخته‌اند قضاوت می‌کنند. این نقدهای غیرمنصفانه علامت فهمیدگی نیست با اخلاق منصفانه دینی هم سازگار نیست.

منبع: خبرگزاری فارس

«تاریخ ایرانی» بر اساس خبر منتشرشده در خبرگزاری تسنیم، اصل گفته ایشان را منتشر کرده بود: «از سوی دیگر تواریخ را مطالعه بفرمایید، می‌بینید ساسانیان و دیگر حکومت‌ها هر کدام به نحوی کشور را دو دستی تقدیم دیگران کردند؛ برخی به مغول و برخی به دیگران.»

 

در این باره بخوانید:

سردار نقدی: کوروش آدمکش بود

کلید واژه ها: محمدرضا نقدی هخامنشیان


نظر شما :