روزنامه السفیر: امام موسی صدر تا سال ۱۹۹۴ زنده بود

۰۸ بهمن ۱۳۹۰ | ۱۷:۱۳ کد : ۱۷۴۰ از دیگر رسانه‌ها
یک روزنامه لبنانی اعلام کرد: مقامات لیبی اخیرا در گزارشی بسیار مهم تاکید کرده‌اند که بر مبنای اطلاعات موثق امام موسی صدر تا سال ۱۹۹۴ زنده بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه السفیر لبنان، هیات مقامات قضایی لیبی که اخیرا به بیروت سفر کرده برای ارائه اطلاعات و مستندات مهم در زمینه پرونده ربودن امام موسی صدر اعلام آمادگی کرده است.

 

این هیات قضایی تاکید کرده که برخی اطلاعات مرتبط با این موضوع در جریان درگیری‌ها میان رژیم قذافی و انقلابیون از بین رفته یا سوخته است. همچنین گفته شده برخی افراد که در موضوع ربایش امام موسی صدر دست داشته‌اند به خارج از لیبی فرار کرده‌اند.

 

بر این اساس، این افراد به برخی کشورهای عربی پناه برده‌اند و در ماه‌های اخیر برای عدم ردیابی خود میان چند کشور در گردش بوده‌اند.

 

به نوشته روزنامه السفیر، نحوه برخورد برخی کشورهای عربی با موضوع متهمین پرونده ربایش امام موسی صدر بسیار سوال‌برانگیز و شگفت‌آور است و آنان به جنبه‌های انسانی این مساله توجهی ندارند.

 

بنابراین گزارش، طرف لیبیایی اطلاعات بسیار مهمی را ارائه کرده که نشان می‌دهد امام موسی صدر به مدت ۱۶ سال (از ۱۹۷۸ تا ۱۹۹۴) در خاک لیبی حضور داشته و زنده بوده، اما بعد از این تاریخ اطلاعات موثقی در زمینه زندگی یا درگذشتن وی وجود ندارد.

 

این در حالی است که اطلاعاتی در همین راستا نیز وجود دارد که نشان می‌دهد امام موسی صدر در زمان آغاز عملیات نظامی علیه لیبی در اواسط سال ۲۰۱۱ در قید حیات بوده است.

 

از سوی دیگر، طرف لبنانی در دیدار با این هیات قضایی در لیبی تاکید کرده است: با توجه به گذشت ۳۳ سال از مسئله ربایش امام موسی صدر نمی‌توان بیش از این منتظر ماند و اگر امام موسی صدر و همراهانش زنده باشند عامل زمان بسیار مهم است و تاخیر در آن جایز نیست.

 

از سوی دیگر گفته می‌شود طرف لیبیایی که هم اکنون در خاک لبنان حضور دارد، هیچ اطلاعات نهایی و متقنی در زمینه زنده بودن امام موسی صدر و همراهانش ارائه نکرده است.

کلید واژه ها: امام موسی صدر


نظر شما :