اعلام نتیجه تحقیقات مشترک لیبی و لبنان: امام موسی صدر زنده است

۰۸ شهریور ۱۳۹۱ | ۱۴:۱۷ کد : ۲۵۲۹ از دیگر رسانه‌ها
نتیجه تحقیقات میدانی هیأت مشترک لیبی و لبنان ثابت کرده است که امام موسی صدر در قید حیات است.

 

وزیر امور خارجه لبنان که برای شرکت در اجلاس غیرمتعهد‌ها به تهران سفر کرده است، روز سه شنبه در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌های داخلی تاکید کرد امام موسی صدر به زودی آزاد می‌شود اما او توضیح بیشتری در این باره ارایه نکرد.

 

خبرنگار جام جم آنلاین در تماس با داماد امام موسی صدر صحت خبر ارایه شده از سوی وزیر خارجه لبنان را جویا شد. مهدی فیروزان گفت: ‌پس از تشکیل هیأت مشترک لیبیایی - لبنانی، تحقیقات میدانی گسترده‌ای برای روشن شدن سرنوشت امام موسی صدر آغاز شد. وی افزود: نتیجه این تحقیقات که به صورت مستند به مقامات لبنانی تسلیم شده است نشانگر این حقیقت است که امام موسی صدر زنده است. وی تأکید کرد که خانواده امام موسی صدر خود را برای استقبال از او آماده کرده‌اند.

 

 

بیانیه جنبش امل لبنان در تهران به‌مناسبت سالگرد ربوده شدن امام موسی صدر

 

دفتر جنبش امل لبنان در تهران به مناسبت سالگرد ربوده شدن امام موسی صدر و دو همراهش بیانیه‌ای منتشر کرد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

سی ‌و چهار سال از ربوده شدن امام موسی صدر و دو همراهش، شیخ محمد یعقوب و روزنامه‌نگار عباس بدرالدین می‌گذرد و این در حالی است که امت ما در تیررس تهاجمات دشمنان و منفعت طلبان قرار دارد، این تعرضات در چارچوب گسترش سیاست اسراییل زمانه که‌‌ همان یهودی‌سازی همه توانمندی‌های فکری، اقتصادی و امکانات نظامی و سیاسی در تمامی کره خاکی صورت می‌گیرد.

 

امام موسی صدر همواره هشدار دهنده سیاست اسراییل بود و همه را به استحکام بخشیدن و پایداری مقاومت و نقش آن در دفاع از مقدسات و آزادسازی سرزمین اشغالی دعوت می‌کرد، چرا که وی بر آن بود تا گسترده‌ترین همبستگی و وحدت میان دولت و مردم مخالف اسراییل تشکیل شود و بر وحدت و حمایت از نیروهای آزادی‌خواه جهان تاکید بسیار داشت.

 

این امام بزرگوار قربانی توطئه بزرگ و از پیش تعیین‌شده منفورین جنایتکار تاریخ معاصر معمر قذافی شد، کسی که با این اقدام خود تمامی مرز‌ها و عرف‌ها را زیر پا گذاشت.

 

پس از گذشت سال‌ها مسوولیم تا حقایق را با یاری و هم‌صدا شدن با شما برای رهایی امام عزیز و دو همراهش از زندان لیبی به گوش جهانیان برسانیم، بلکه همگان به مسوولیت خود در قبال امامی که خود را وقف کاستن رنج امت‌ها و حق خواهی و عدالت کرد پی ببرند.

 

۱. مسوولیت ربوده شدن امام بر عهده معمر قذافی مجرم و رژیم واژگون شده‌اش می‌باشد. این‌‌ همان تحقیقاتی است که دستگاه قضایی ایتالیا و لبنان بر آن تاکید داشته و احکام صریح و روشنی نیز در این خصوص صادر کرده‌اند.

 

۲. امام و دو همراهش در قید حیات بوده و در لیبی به سر می‌برند و این مساله منوط به برانگیخته شدن همت مسوولان لیبیایی برای تسریع و تلاش بیشتر آنان در خصوص اقدامات قضایی و امنیتی می‌باشد.

 

۳. تلاش برای آزادی و دست یافتن به این امام همام از جانب ملت دو کشور ایران و لبنان کاملا طبیعی است چرا که امام موسی صدر شهروندی ایرانی - لبنانی است. دولت و مردم هر دو کشور موظفند همه را وادار ساخته به مسوولیت خود در قبال این جنایت تاریخ عمل کنند تا دیوار سکوت چند ساله را در برابر دیدگان منتظران و دوستداران مقاوم امام فرو پاشند: تا کی سکوت...؟ و این مسوولیتی است که همگان عهده‌دار آن می‌باشند.

 

از بیانات امام موسی صدر که می‌فرمود: «هر جا مساله حقی در میان باشد، ما حضور داریم.» پس برای پیروزی ملتمان و آزادی سرزمین‌های اشغال‌شده از چنگال دشمن صهیونیسم دعا می‌کنیم، باشد که برای رهایی امام و دو یار باوفایش همدلی و همبستگی داشته باشیم که رضای خدا و پاداش خیر برایمان به همراه دارد.

کلید واژه ها: امام موسی صدر


نظر شما :