احمد توکلی: فرای را می‌توان در قبرستان مسیحیان اصفهان دفن کرد

۳۰ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۶ کد : ۴۲۳۴ از دیگر رسانه‌ها
احمد توکلی با بیان اینکه نباید یک مساله فرعی را مساله اصلی کشور کرد، تاکید کرد: ضرورتی به این همه پرداختن به مساله دفن ریچارد فرای نیست.

 

نماینده مردم تهران در مجلس در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین در خصوص نظرش درباره دفن فرای ایران‌شناس آمریکایی در اصفهان، اظهار داشت: با فرض اینکه این فرد ایران‌شناسی علاقمند به ایران است، می‌توان او را در قبرستان مسیحیان اصفهان دفن کرد.

 

وی ادامه داد: تاکنون کدام عالم کنار زاینده‌رود دفن شده است که ما بخواهیم فردی که مدعی ایران‌دوستی است در کنار زاینده‌رود دفن کنیم؟

 

توکلی تاکید کرد: بنده همه کسانی را که به کشور علاقمند هستند از بزرگ کردن این مساله پرهیز می‌دهم چون آن قدر مسائل اصلی در کشور وجود دارد و مردم مساله دارند که این موضوع یک حاشیه بیش نیست.

 

نماینده تهران با تاکید بر اینکه بی‌تدبیری زمینه بزرگ شدن این مساله را فراهم کرد، گفت: وقتی جنازه یک فرد از یک کشور به کشور دیگر می‌خواهد منتقل شود، علی‌القاعده این مساله باید با موافقت و هماهنگی وزارت خارجه و دولت آن کشور باشد، اما در این مساله دولت بدون اینکه به مردم توضیح بدهد، موضوع را مطرح کرد و می‌شد این فرد را در قبرستان مسیحیان دفن کرد.

 

وی که می‌گفت دولت در این مساله اشتباه کرد و همه معترضین را نمی‌توان و نباید با یک چوب راند، خاطرنشان کرد: موضع وزیر ارشاد در این خصوص هم از همه بد‌تر بود چون وصی فرای بدون هماهنگی با دولت کاری نمی‌تواند انجام دهد. 

کلید واژه ها: ریچارد فرای احمد توکلی


نظر شما :