اعتراف قذافی به ناپدید شدن امام موسی صدر

۱۰ اسفند ۱۳۸۹ | ۱۵:۵۸ کد : ۴۵۳ از دیگر رسانه‌ها
شبکه تلویزیونی المنار یک فایل صوتی از اظهارات معمر قذافی منتشر کرد که در آن دیکتاتور لیبی از مساله ناپدیدشدن امام موسی صدر ابراز بی‌اطلاعی می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، وی در این فایل صوتی اظهار می‌دارد: او ناپدید شد اما نمی‌دانیم چگونه این مسئله رخ داد.

 

قذافی در ادامه تاکید می‌کند: ای کاش می‌دانستیم چه کسانی پشت پرده ناپدید شدن وی قرار دارند. با وقوع این مسئله وجهه لیبی در جهان تخریب شد. در واقع آنان این کار را کردند تا وجهه لیبی را از بین ببرند.

 

امام موسی صدر 9 شهریور سال 1357 در سفر به لیبی و هنگام ترک این کشور به مقصد ایتالیا ناپدید شد. اسناد معتبر نشان می‌دهد امام موسی صدر هرگز سوار هواپیمایی که به مقصد ایتالیا پرواز می‌کرده نشده است. امام صدر را در این سفر شیخ "محمد یعقوب" و "عباس بدرالدین" (روزنامه نگار لبنانی) همراهی می‌کردند.

 

چندی پیش پسر امام موسی صدر که پدرش 32 سال پیش سفر بی‌بازگشتی به لیبی داشت، تاکید کرد: پدرم و همراهان وی همچنان زنده‌اند و در لیبی بسر می‌برند.

 

خاطرنشان می‌شود تحولات اخیر در لیبی که با اعتراضات شدید مردمی علیه معمر قذافی ادامه دارد، پرونده ناپدیدشدن امام موسی صدر را وارد مراحل تازه‌ای کرده است. بر این اساس، برخی منابع موثق از زنده بودن این عالم عالیقدر جهان اسلام و حضور وی در زندانی در لیبی خبر دادند.اما در مقابل برخی گزارش‌ها از خروج امام موسی صدر به وسیله یک هواپیمای کوچک از این کشور به مقصدی نامشخص حکایت دارد.

 

کلید واژه ها: امام موسی صدر معمر قذافی


نظر شما :