پاسخ مؤسسه نشر آثار فلسفی به شجونی

۱۰ دی ۱۳۹۴ | ۱۹:۲۳ کد : ۵۲۹۸ دیگر رسانه‌ها

در پی اظهارات میهمان اخیر برنامه «دید در شب»، مؤسسه نشر آثار حجت‌الاسلام فلسفی توضیحاتی داد که در ادامه می‌آید.

به گزارش «تابناک»، حجت‌الاسلام جعفر شجونی که میهمان برنامه اخیر «دید در شب» بود، در بخشی از سخنان خود، زمانی که می‌خواست درباره تصاویر مستهجنی که ساواک از وی و برخی روحانیون تهیه کرده بود توضیح دهد، مطالبی به مرحوم فلسفی نسبت داد که با واکنش مؤسسه نشر آثار وی مواجه شده است.

در پاسخ مؤسسه نشر آثار حجت‌الاسلام محمدتقی فلسفی به این سخنان، اظهارات حجت‌الاسلام شجونی «ادعای خلاف واقع» خوانده شده و در ادامه در دو بند آمده:

۱- ساواک در سال ۱۳۴۷ نسبت به تهیه عکس علیه مرحوم حجت‌الاسلام فلسفی مبادرت می‌ورزد و سه سال بعد در بهمن ۱۳۵۰ پس از سخنرانی معروف ایشان در دفاع از امام خمینی(ره) و علیه دو سناتور مجلس سنا، عکس مذکور را به طور گسترده در سراسر کشور از طریق پست برای صنوف مختلف ارسال می‌نماید که شرح آن همراه اسناد و گزارش‌های ساواک به تفصیل در کتاب خاطرات و مبارزات حجت‌الاسلام فلسفی آمده است. اسناد و گزارش‌های ساواک که در این کتاب آورده شده، جعلی و مونتاژ بودن عکس را به وضوح اثبات می‌نماید. این کتاب در سال ۱۳۷۶، یک سال قبل از فوت حجت‌الاسلام فلسفی از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر گردید.

۲- جای بسی تأسف است، خطیبی که در صف مقدم اقدامات روحانیت علیه رژیم شاه قرار داشت و امام خمینی(ره) او را «زبان گویای اسلام» نامید، برای دفاع از امام در مقابل ایادی رژیم شاه، مورد این هجمه ناجوانمردانه ساواک در سال ۱۳۵۰ قرار گرفت و تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ممنوع‌المنبر گردید، در برنامه «دید در شب» سوم دی ماه ۹۴ آن هم میهمان برنامه در برابر دیدگان نسلی که به اقتضای سن و سال، دور از حوادث و مبارزات دشوار آن دوران علیه رژیم شاه و عواقب آن بوده است، این‌گونه برخلاف واقع و حقیقت، با مرحوم فلسفی برخورد نموده و ادعای خود را به صورتی موهوم و بی‌ربط توجیه نماید.

ششم دی ماه هزار و سیصد و نود و چهار
موسسه نشر آثار حجت‌الاسلام محمدتقی فلسفی

گفتنی است، شجونی در گفت‌وگو با مجری «دید در شب»، زمانی که درباره خاطره جنجالی پرویز ثابتی، معاون امنیت ساواک و تصاویری که از وی و برخی دیگر از روحانیون برجسته آن زمان منتشر شده بود، مورد سؤال قرار گرفت، گفت: ساواک این برنامه را برای ۳۰۰ نفر از وعاظ مشهور تهران ترتیب داده بود و حتی برای مصطفی خمینی هم از این عکس‌ها درست کرده بودند.

او در ادامه، سخنانی درباره مرحوم فلسفی بر زبان آورد و وقتی با سؤال صریح مجری درباره اینکه آیا عکس خودش هم مونتاژ بوده است یا خیر، گفت: انشاءالله که مونتاژ بوده است.

کلید واژه ها: فسلفی شجونی


نظر شما :