هاشمی رفسنجانی: تاریخ تکرار می‌شود/ صدای زنگ مجلس بهترین موسیقی بود

۰۵ تیر ۱۳۹۲ | ۱۷:۳۳ کد : ۳۳۰۵ از دیگر رسانه‌ها
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه بغض بدخواهان به شهید بهشتی از حبّ منحرفان بود، تاکید کرد: تاریخ تکرار می‌شود و قطعاً در آینده نیز تکرار خواهد شد. آنچه ماندنی و پایدار است، خلوص و اخلاص است و ریاکاری، زهدفروشی و ظاهرسازی و افراط‌گری، موقتی، مقطعی و فانی است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آستانه سالگرد فاجعه هفتم تیر در حزب جمهوری اسلامی و شهادت شهید مظلوم دکتر بهشتی و یارانش، در دیدار خانواده‌های شهدای این فاجعه گفت: خون شهدای هفتم تیر، آینده نظام اسلامی را بیمه کرد و این شهدا و خانواده‌های معزز آنان از جمله پیشتازان و صاحبان انقلاب هستند، چون بعد از این فاجعه کشور از شرّ تروریست‌های منافق نجات یافت.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ادامه سخنان خود، گلایه‌های برخی اعضای خانواده‌های شهدای این فاجعه را به حق عنوان کرد و گفت: حیف است آثار و برکات خون شهدای انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران که کشور را در آن مقطع از شرّ بدخواهان تروریست نجات داد، دستخوش افکار باندی و جناحی شود و برخی برخوردهای سلیقه‌ای جناحی، سیاسی و گروهی و طردها، موجبات رنجش‌خاطر و گلایه‌های این خانواده‌ها را فراهم کند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین افزود: اهمیت خون شهدا به اندازه آثار وجودی آنان در جامعه اثربخش و مؤثر است و به‌ویژه در انفجار هفتم تیر، دشمنان قصد داشتند نظام اسلامی را در آن مقطع در قوای قضائیه، مجریه و مقننه از مشروعیت ساقط کنند که البته نتوانستند و بلکه نتیجه معکوس گرفتند.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در تشریح سابقه شکل‌گیری حزب جمهوری اسلامی و نقش اساسی و بی‌بدیل آن در حل مشکلات و معضلات کشور به عنوان حزبی فراجناحی و مستقل گفت: در اندک زمانی این حزب توانست زمام امور کشور در قوای مقننه و مجریه را ثبات بخشد و جلوی انحرافات و تلاش‌های ضدانقلاب و منافقین را بگیرد که البته به همین دلیل نیز مورد بغض و کینه بدخواهان و دشمنان قرار گرفت.

 

اولین رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: پس از تشکیل مجلس قوی شورای اسلامی با حضور نیروهای اصیل انقلاب، امام(ره) فرمودند: مجلس در رأس امور است. ایشان با اشاره به فضای غمبار پس از حادثه هفتم تیر و مشکلاتی که برای کشور به وجود آمد، افزود: بعد از آن حادثه، شنیدن صدای زنگ مجلس برای به حدّ نصاب رسیدن جلسه بهترین موسیقی برای من بود که آن هم به دلیل رشادت بازماندگان حادثه و حضور نیمه‌جان آن‌ها در مجلس شورای اسلامی بود.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با ابراز تأسف از بعضی اقدامات جریان‌ها، گروه‌های افراطی و افراد که در حق خانواده شهدای هفتم تیر حق‌ناشناسی کردند، تشریح کرد: رفتار با ذریه پیامبر اسلام(ص) و علی(ع) پس از وفات پیامبر بزرگوار اسلام، بهترین تسلّی و الگو و درس برای امروز ماست.

 

ایشان افزود: تاریخ تکرار می‌شود و قطعاً در آینده نیز تکرار خواهد شد. آنچه ماندنی و پایدار است، خلوص و اخلاص است و ریاکاری، زهدفروشی و ظاهرسازی و افراط‌گری، موقتی، مقطعی و فانی است.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پایان، با قدردانی از خانواده‌های شهدای ۷ تیر، ابراز امیدواری کرد: در آینده تبعیضات به وجود آمده، رفع گردیده و شاهد باشیم قتلگاه این شهدا، به عنوان مکان یادبودی از این عزیزان و محلی برای مردان آزادمنش انقلاب اسلامی باشد.

 

در ابتدای این دیدار که خانواده شهید مظلوم دکتر بهشتی و برخی دیگر از خانواده‌های معزز شهدای هفتم تیر حضور داشتند، تنی چند از حضار از جمله دکتر محمدرضا بهشتی، دکتر لواسانی، آقای صادقی و اصغرنیا به نمایندگی از سایر خانوادهٔ شهدا به ایراد سخنرانی پرداخته و از مشکلاتی که در مکان یادبود شهدای هفتم تیر وجود دارد، ابراز گله‌مندی کرده و خواستار توجه و راهنمایی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شدند.

کلید واژه ها: هاشمی رفسنجانی آیت الله بهشتی


نظر شما :