هاشمی رفسنجانی: هنوز غم فقدان بهشتی را دارم

۰۴ تیر ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۵ کد : ۴۴۳۸ از دیگر رسانه‌ها
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای هفتم تیرماه تاکید کرد: هنوز پس از گذشت سال‌ها از شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام(ره) اندوه و مصیبت فراوانی را از فقدان این عزیزان احساس می‌کنیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار که اعضای خانواده شهید مظلوم دکتر بهشتی هم در آن حضور داشتند، با یادآوری خاطراتی از شهدای هفتم تیر و تاکید بر "غیرقابل حذف بودن آن از تاریخ ایران"، اظهار داشت: شاید کسانی در فکر مصادره ارزش‌ها و آرمان‌های این شهیدان باشند که در آن صورت مرتکب ظلمی نابخشودنی می‌شوند، چرا که به همان اندازه که ترویج مقدسات، ثواب عظیمی را نصیب انسان می‌کند، مصادره و سوءاستفاده از مقدسات نیز گناهی بزرگ و نابخشودنی است.

 

ایشان در ادامه با تشریح تلاش‌های دشمنان برای حذف و کمرنگ کردن نام امام حسین(ع) در طول سالیان سال، گفت: تلاش و کوشش دشمنان در این زمینه نه تنها نتیجه عکس داد بلکه یاد و خاطره این امام عزیز، همواره در ذهن و قلب تمامی انسان‌های آزاده جاری است و هر روز بیشتر از گذشته می‌درخشند و این وعده خداوند است که شهدا زنده‌اند و نزد خداوند رزق و روزی مخصوص دارند.

 

آیتالله هاشمی رفسنجانی افزود: کسانی که در راه خدا از عزیزترین موجودیت خود می‌گذرند، پیش خداوند عزت و قرب خاصی دارند و برنده تاریخ‌اند.

 

ایشان با بیان اینکه حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیرماه ۱۳۶۰ اولین قربانی عظیم خود را در راه اسلام و انقلاب داد، تصریح کرد: این‌ها افرادی بودند که با اخلاص، مجاهدت و مبارزه کردند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز تمام مصائب و سختی‌ها را به جان خریدند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آیت‌الله شهید بهشتی به عنوان دبیرکل این حزب، یک دانشمند جامع‌نگر اسلامی بودند که همواره در خدمت اسلام و انقلاب فعالیت داشتند.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همچنین در سخنانی با اشاره به انقلاب‌های به وجود آمده در کشورهای مختلف از جمله افغانستان، عراق و مقایسه آن‌ها با انقلاب اسلامی ایران، تصریح کرد: با تدبیر امام(ره) و مردانگی و پایداری مردم، توانستیم بر مشکلات عظیم پیروز شویم و همانند سایر کشورها دچار اختلافات، خصومت و درگیری نشویم.

 

ایشان فرزندان شهدای هفتم تیرماه را از سرمایه‌های ارزشمند کشور خواند و خطاب به آنان گفت: تحصیل کنید و مطمئن باشید در مسیر شهدا گام برداشتن سعادت دو دنیا را به همراه خواهد داشت.

 

در ابتدای این دیدار آقای اصغرنیا از مؤسسه جانبازان هفتم تیر گفت: هر چه زمان می‌گذرد نورهای بیشتری از ۷۲ تن شهید ساطع می‌شود و هر چقدر اطلاعات ما از آن‌ها بیشتر شود، معرفت ما نیز افزون‌تر می‌شود.

 

دکتر ملوک‌السادات بهشتی، یادگار شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی نیز در این دیدار با بیان اینکه در طول ۸ سال گذشته خانواده‌های شهدا مخصوصاً خانواده شهید دکتر بهشتی سختی‌ها و فشاری‌های زیادی را متحمل شده‌اند، گفت: تنها خانه‌ای که در آن روزها به روی ما باز بود، خانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود که هیچ وقت از پدری و دلسوزی برای ما دریغ نکردند.

 

وی ادامه داد: ایشان در هشت سال گذشته با وجود جایگاه والایی که در نظام دارند، در مقابل تمام بداخلاقی‌ها و تهمت‌ها صبر پیشه کرده‌اند و مصلحت نظام را بر مصلحت خویش مقدم می‌دانند و آرمان و ارزش‌های انقلاب برای ایشان در اولویت بود.

 

خانم دکتر بهشتی با تأکید بر اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مقابل انحرافات فکری و افراط و تفریط‌ها ایستادگی کردند، تصریح کرد: ایشان همواره انقلاب را با کمک یاران انقلابی و معتقد در صراط مستقیم پیش بردند.

 

آقای دکتر فیاض‌بخش، فرزند شهید دکتر فیاض‌بخش نیز با بیان اینکه نسل شهدای هفتم تیر ظرفیت بهره‌مند کردن جامعه را به لحاظ فکری دارند، گفت: آثار شهدا برای الگودهی به جامعه باید توسعه پیدا کند.

کلید واژه ها: هاشمی رفسنجانی آیت الله بهشتی


نظر شما :